Gminne Spotkanie Wielkanocne

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili także:
– Dyrektor Katolickiej Rozgłośni "Radio Głos" ks.  prałat Ireneusz Smagliński,
– Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Pelplinie Grzegorz Watkowski,
– Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Pelplinie Józef Wasiuk,
– Przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Lucyna Bielińska,
– Przedstawiciel telewizji kablowej TETKA w Tczewie Krzysztof Rypiński,
– Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pelplinie Maria Pańczyk.
  Uczestników spotkania przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch oraz Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. Gerard Jakubiak. Przy świątecznym stole tradycyjnie nie zabrakło życzeń zdrowia i mnóstwa radości na co dzień.

Image Image
                                
Specjalnie na tą okazję przygotowany został pokaz multimedialny opowiadający o cierpieniu i Zmartwychwstaniu Pańskim, który goście obejrzeli w skupieniu. Nie obyło się także bez występu Chóru młodzieżowego z parafii Jabłowo pod kierunkiem ks. Gerarda Jakubiaka. Już po chwili wszyscy przyłączyli się do śpiewu Barki oraz Czarnej Madonny. Spotkanie płynęło szybko w miłej, rodzinnej atmosferze. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, otóż o środowym spotkaniu pamiętał także zajączek, który przygotował dla wszystkich zebranych upominki.
        
Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego spotkania, w szczególności pracownikom socjalnym MOPS, pracownikom Caritas Diecezji Pelplińskiej, a także Dyrektorowi i pracownikom ZS Nr 1 w Pelplinie.

Image
Do zobaczenia za rok…