Zmiany w wypłatach zasiłków!

Okres trwania epidemii jest czasem szczególnie trudnym dla funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Staramy się tak zorganizować pracę naszego Ośrodka, aby z jednej strony zapewnić jak największą pomoc naszym mieszkańcom, a z drugiej strony dbać o bezpieczeństwo i życie  naszych pracowników.

Dużym wyzwaniem w tym trudnym czasie jest kwestia wypłat zasiłków. Tutaj ważną role odgrywa nasz Partner Bank Spółdzielczy w Skórczu oddział w Pelplinie, który w tym czasie również musiał przeorganizować swoją pracę.

W związku z tym 06.04.2020 r. doszło do spotkania Burmistrza Miasta i Gminy, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Skórczu oddział Pelplin oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na, którym ustalono:

  • przyspieszoną procedurę zakładania kont bankowych dla osób pobierających zasiłki,
  • wypłata zasiłków odbędzie się w sali MOK w Pelplinie (szczegóły zostaną podane po świętach Wielkanocnych),
  • ustalenie dedykowanych godzin wypłat dla konkretnych świadczeniobiorców.

Dzięki dotychczasowej współpracy udało się założyć rachunki bankowe dla blisko 70% świadczeniobiorców, co wiąże się z brakiem konieczności osobistego odbierania gotówki bezpośrednio w banku.

Jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i zwracamy się z ogromną prośbą o założenie rachunku bankowego do tych świadczeniobiorców, którzy dotychczas tego nie zrobili. Jest to najlepszy sposób, aby w przyszłości uniknąć zatorów kolejkowych przed bankami.